Online tanfolyam Hogyan készítsünk online tanfolyamot – 2. technikai megoldások

Hogyan készítsünk online tanfolyamot – 2. technikai megoldások

Jelenleg némi utánajárással, tanulással bárki képes lehet egy online tanfolyam létrehozására. Sőt! Többféle technikai megoldás is létezik, ezeket próbáljuk röviden összefoglalni.

Figyelem! Kulisszatitkok következnek!

Email tanfolyam

Nálunk az ingyenes alapozó tanfolyam (jelenleg) emailes rendszerű. Ebben az esetben egy hírlevélküldő alkalmazásra van szükséged, ott írod meg levél formában a tanfolyami anyagokat. A legtöbb hírlevélküldő feliratkozáshoz képest időzíthető, így neked is, az ügyfelednek is kényelmes és sok esetben akár teljesen ingyenesen el tudod kezdeni a tanfolyamgyártást.

Bár mi mindenképpen javasoljuk a saját weboldal létrehozását, de ehhez még az sem létfontosságú. Kiváltható intenzív közösségi médiajelenléttel akár. Összeségében nagyon alacsony költséggel elindítható.

Ezeket az alkalmazásokat érdemes lehet megnézned:

Videómegosztó, podcast alapú tanfolyamok

Ez esetben sem saját weboldalra kerülnek az anyagok, hanem egy videómegosztó szolgáltatás oldalára, mint a YouTube, vagy a Vimeo, vagy podcastként egy podcast szolgáltató tárolja őket.

Komoly hátránya ennek a megoldásnak, hogy nincs teljes körű ráhatásod arra, hogy ki mennyit lát/hall a tananyagodból.

Ugyanakkor ezeknek a formátumoknak határozottan egyre nagyobb a keresettsége, és ez a technikai megoldás a tárhely-igényedet is minimalizálja, annak ellenére, hogy a videó és a hanganyag az egyik legtárhely-igényesebb tanulási mód.

Zárt tanfolyami weboldal

Viszonylag egyszerű technikai megoldás a zárt tanfolyami oldal. Ez esetben a saját tárhelyen helyezed el a tanfolyami anyagokat és valamilyen jelszavas megoldással, zárt oldalon helyezed el a tanfolyamaidat.

Ezt megteheted úgy, hogy a tanfolyamod külön aloldalra helyezed el, külön rendszert telepítve neki, vagy megteheted úgy, hogy a weboldaladra telepített bővítménnyel kezeled a hozzáféréseket.

WordPress alatt erre néhány megoldás:

  • Membermouse
  • MemberPress
  • WP-Mempers
  • Simple Membership

Az LMS is egy technikai lehetőségLMS rendszer

Az LMS a Learning Management System rövidítése. Ezek a rendszerek tudják kezelni, ha több tanfolyamod van, tudják kezelni, ha többféle típusú tartalmat szeretnél egy-egy tanfolyamodon, professzionális megoldást nyújtanak.

Többféle, akár ingyenesen elérhető rendszer létezik. Van olyan, amelyik a weboldaladba építhető, teljesen integrálható és van olyan, amelyik önállón telepítendő a tárhelyedre.

Ez utóbbiak közül a legismertebb és legszélesebb körben használt a moodle. Ez a rendszer sok oktatási intézménynél is használatos, nagy tudású rendszer, ugyanakkor nem egyszerű felépíteni.

A WordPress alatt használható rendszerek különböző logikájúak, érdemes többet megnézni, hogy melyik az, amelyikkel te jól tudsz dolgozni. Mi a LearnPress-t használjuk, amit saját magunk magyarítottunk.

Néhány másik  LMS rendszer:

  • LearDash
  • LifterLMS
  • WP Courseware
  • LearnWorld
  • Tutor LMS

És melyik a legjobb technikai megoldás?

Az hogy melyik az optimális a számodra, több dologtól is függ. Alapvetően a célhoz választunk eszközt, technikát. Ha csak egy tanfolyamot tervezel, egy egyszerűbb megoldás is tökéletes lehet.

Ha komplett tanfolyamrendszert akarsz létrehozni, több, esetleg egymásra épülő tanfolyammal, akkor mindenképp az LMS-t javaslom. Ugyan ezt a legtöbb idő létrehozni, de a végeredmény professzionális, jól kezelhető tanfolyami felület lesz.

Hozzászólok

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Kapcsolódó posztok