Online tanfolyam Hogyan készítsünk online tanfolyamot? – 1. A tartalom

Hogyan készítsünk online tanfolyamot? – 1. A tartalom

online tanfolyamKitaláltad, hogy  milyen online tanfolyamot indítanál. Remek, az első lépésen túl vagy. Következik a tanfolyam készítés, azaz állítsuk össze a tanfolyamod tartalmát!

Nézzük, milyen lépéseket kell megtenned

Először is gondold végig, hogy milyen formában szeretnéd végigvinni a tanfolyamot!

Csak szöveges tartalom lesz benne? Hanganyagot szeretnél? Esetleg videófelvételeket? Vagy kombinálnád ezeket? (A technikai feltételekről később még fogunk beszélni, most maradjunk a tervezésnél)

főző tanfolyamKiknek szól a tanfolyamod?

Fontos, hogy pontosan meghatározd, hogy kinek is írsz. Miben hasonlítanak egymásra – már a tanfolyam szempontjából érdekes dolog tekintetében. Lehet, hogy pl. a szemszínük nem releváns, még ha hasonlít is egymásra.

Viszont fontos információ lehet, hogy van-e valami előzetes tudásuk a témáról, esetleg lehetnek-e téves információik, amiket helyre kell tenni?

Mondok példát is, hogy érthetőbb legyen. Ha fodrászként otthoni hajfestés tanfolyamot indítasz, akkor feltételezheted, hogy semmilyen tudása nincs a tanulódnak. Kell, hogy beszélj az alapokról, pl. hogy milyen festéket, eszközöket válasszon, stb. Ha viszont a balayage technikáról készítesz továbbképzést fodrászoknak, akkor feltételezheted, hogy az alapok megvannak, indulhatsz a fodrászvizsga szintjéről.

Akkor most már tudjuk, hogy miről, milyen formában és kinek akarunk tanfolyamot készíteni. Az izgalmas rész ezután következik.

vázlatÍrjunk vázlatot

Bontsuk fel a tanfolyamot leckékre, határozzuk meg a leckék számát, a tanfolyam hosszát,  ha kell akkor az egyes leckéknél külön is határozzuk meg az ideális formát.

Határozzuk meg egy-egy lecke tartalmát egy-két mondatban. Honnan és hová akarunk eljutni a lecke folyamán? Legyen meg a tanfolyamod íve!

Ha jó a vázlat, akkor a munka nehezebbik részét el is végezted, hiszen nem az a nehéz, hogy beszélj azokról a dolgokról, amikhez értesz, hanem hogy ezt emészthető falatokra vágd.

írjunk tanfolyamotKészítsük el az egyes leckék tartalmát

Természetesen azért a leckék tartalmának létrehozása sem kis munka, bár (nekem legalábbis) talán a legélvezetesebb része a tanfolyam készítésének. Most töltjük meg az elkészült vázlatunkat élettel, stílussal.

A tartalom megírására akkor is szükséged lesz, ha videós vagy hang alapú lesz a leckéd. Ne csak úgy vaktában állj neki a felvételeknek, szükséged lesz forgatókönyvre, tudd, hogy mit akarsz mondani. Videós anyag esetén a képi megjelenést is tervezd meg előre, akkor is, ha házi gyártásban készül.

Ha tisztán szöveges tartalmat használsz, ügyelj a tagolásra, keress képeket, hidd el, jobban olvasható lesz az anyag.

A technikai megoldásokról később még olvashatsz.

Hozzászólok

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Kapcsolódó posztok